Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-05-27

Imieniny: Amandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 423883
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 26 dni


Jesteś tutaj: Start / Archiwum / 2011/2012 / Andrzejki

Andrzejki

24 listopada 2011r.

                                                     

„ Andrzeju, Andrzeju nasz dobrodzieju,

 

dobrą wróżbę daj.”

 

          Dzisiejszy dzień upłynął w naszej szkole pod znakiem wróżb, zabaw i magii.

 W świat czarów i niezwykłej iluzji wprowadził nas pan Kazimierz Kuczek. 
W półgodzinnym seansie zaprezentował uczniom numery ze znikającymi i pojawiającymi się pieniędzmi, z chusteczkami zmieniającymi kolor, ze sznurkami, które raz są zawiązane, 
a potem są rozplątane, z kartami zmieniającymi kolor. Uroku występowi dodawała wspaniała muzyka i spokój  jaki towarzyszył magikowi. Po swym magicznym pokazie pan Kazimierz ujawnił swój drugi talent – gry na akordeonie. Zagrał kilka znanych dzieciom piosenek zachęcając do wspólnej zabawy. Występ pana Kazimierza niezwykle rozbawił uczniów, rozbudził w nich chęć zgłębiania tajników magii.

         Drugim punktem w dniu dzisiejszym były wróżby przeplatane zabawą taneczną. W czasie wróżb uczniowie chcieli poznać swą przyszłość, poznać imię swojego wybranka lub wybranki.
W trakcie zabawy z butami dzieci z niecierpliwością spoglądały czyj but jako pierwszy wyjdzie poza próg sali gimnastycznej i które to dziecko najszybciej opuści stan wolny. Zarówno wróżby jak i tańce niezwykle zainteresowały uczniów, chętnie brali w nich udział, wspólnie się bawili 
i śmiali.

         Dzisiejszy dzień ukazał nam wszystkim, że w różny sposób można się bawić, że śmiech
i radość pozwalają zapomnieć o kłopotach i trudach dnia codziennego, że integrują społeczność szkolną i uczą jak można się razem bawić. 
Galeria