Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-05-27

Imieniny: Amandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 423884
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 26 dni


Szkolny piknik w Jamnej

Szkolny piknik w Jamnej

 

6 października 2011 r. o godzinie 8.30 uczniowie naszej szkoły udali się na jednodniową wycieczkę na Jamną. Celem wyjazdu była integracja społeczności szkolnej, kształtowanie postawy czynnego wypoczynku, zapoznanie z walorami turystycznymi Jamnej, jak również poznanie historii działającej tam partyzantki. Tego dnia pogoda była dla nas niezwykle łaskawa. Od rana świeciło słońce, niebo było bezchmurne, a i na temperaturę nie mogliśmy narzekać (tym bardziej, że to przecież październik i różnie mogło być).

Po przybyciu do bacówki na Jamnej czekała na nas miła wiadomość. Okazało się, że w tym dniu jesteśmy jedynymi turystami, którzy tu przybyli. Oczywiście nikt nie był z tego powodu rozczarowany. Wręcz przeciwnie! – wszystko było dla nas: boisko do gry w siatkówkę, boisko do gry w piłkę nożną, zjeżdżalnia, huśtawki, polana do gry w babingtona, także to co nas interesowało najbardziej: palenisko, gdzie dzieci miały rozpalić ognisko i piec kiełbaski. Każdy z uczestników wycieczki znalazł coś dla siebie. Przedszkolakom najbardziej spodobał się samolot wyrzeźbiony z drewna.

Po smakowitym drugim śniadaniu uczniowie klas IV – VI udali się w miejsce, gdzie w czasie  II wojny światowej zamordowano miejscową ludność ukrywającą się w piwnicy. Chwilą ciszy i modlitwą uczniowie uczcili pamięć tych, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

Po radościach na placu zabaw, po wielu rozegranych meczach, po krótkiej lekcji historii przyszedł czas na powrót do szkoły. Wszyscy wracali zadowoleni i pełni wrażeń.

Dzięki takiej formie spędzania czasu uczniowie mogli poznać siebie nie tylko w realiach rzeczywistości szkolnej, ale na wspólnym wyjeździe, podczas wspólnej zabawy i wspólnej podróży. Starsi uczniowie mogli się przekonać ile przyjemności może dostarczyć opieka nad młodszymi koleżankami i kolegami. Z kolei młodsi mogli się przekonać, że zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek.

Wyjazd był dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Galeria