Wizyta w hucie szkła - 30.11.2016r.

30 listopada 2016r. wyjechaliśmy na kolejną wycieczkę . Tym razem mogliśmy poznać pracę w Hucie Szkła w ładnej koło Tarnowa.. Pokazano nam, jak powstają szklanki, dzbanki, puchary i inne wyroby ze szkła kryształowego Z wielkim podziwem oglądaliśmy hutników, którzy, wydobywając z pieca bezkształtną masę, tworzyli z niej przepiękne wazony, puchary, kieliszki. Mogliśmy też spróbować, jak się wydmuchuje bańki szklane. Okazało się to bardzo trudne, wymagające dużej wprawy i silnych płuc. Dowiedzieliśmy się, kim jest  i co robi  topiarz, znakowacz, co to są drumle, piszczele. W hali zdobienia zobaczyliśmy, ile   potrzeba precyzji, cierpliwości i zdolności, aby wykonać zaplanowany wzór na wyrobach ze szkła. Na zakończenie mogliśmy podziwiać wyroby ze szkła kryształowego.