Andrzejki i noc filmowa w przedszkolu i w klasach I-VI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas miał miejsce w piątek 25 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Edyty Kiełbasy  zaprosił wszystkich  uczniów kl. I-VI do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji. W tym dniu przyszłość dzieciom starały się wywróżyć panie wychowawczynie przebrane za czarownice i cyganki. Po wróżbach wszystkie dzieci skosztowały pizzę i z pełnymi brzuchami usiadły w klasowym kinie aby obejrzeć seans filmowy. Nie zapomnijmy o najmłodszych naszych uczestnikach zabawy. W tym dniu w nowo otwartym przedszkolu przedszkolaki również miały swoją noc filmową.