11 Listopada - Święto Niepodległości

10 Listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Brali w niej udział uczniowie z klasy III, IV, V oraz VI.

Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „ Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów! ” Zaprezentowane zostały znane utwory patriotyczne takie jak wiersz Antoniego Bogusławskiego „Wolność” czy Józefa Mączki „Starym szlakiem”. Wysłuchano pieśni patriotycznych m.in. „Cześć polskiej ziemi”, „My Pierwsza Brygada”. W oryginale zabrzmiała „Wolność” Marka Grechuty. Na zakończenie cała szkoła otrzymała śpiewniczki. Wspólnie zaśpiewano: „Wojenko, wojenko”, „Rotę” oraz „Pierwszą Kadrową”.

Po akademii zorganizowany został konkurs recytatorski zatytułowany „Patriotyzm w sercu dziecka”. Do jury zaproszono p. Dyrektor, p. Katarzynę Chmurę oraz siostrę Martę. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Obowiązywała tematyka patriotyczna. Miejsce pierwsze zajęli: Joanna Nędza oraz Szymon Świątek, miejsce II: Jakub Moskwa oraz Konrad Kacer, zaś miejsce III Weronika Białas. Warto dodać, że każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci akcesoriów przydatnych w dalszej edukacji.