Mity greckie, czyli wyprawa do teatru.

Nie samą szkołą żyje uczeń, dlatego 9 marca klasy 1 – 7 udały się do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, aby uczestniczyć  w spektaklu „Mity greckie. Wyprawa po ambrozję” w reżyserii Tomasza Mana. Dla niektórych uczniów była to pierwsza w życiu wizyta w „poważnym” teatrze, dlatego wybraliśmy przedstawienie, które nie pozwala się ani przez chwilę nudzić. Śpiewający chór kolumn, duża doza humoru i świetne aktorstwo sprawiły, że młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili przygody małej Helenki, która w towarzystwie Neptuna wyrusza po ambrozję, lekarstwo dla chorej mamy. To była bardzo pouczająca wyprawa – zarówno da bohaterki, jak i dla nas. Bogowie greccy, ich atrybuty, wady i słabostki nie mają już dla nas tajemnic, a przy okazji świetnie się bawiliśmy. Już wkrótce znów wybieramy się do teatru – wiosenny repertuar wydaje się być bardzo interesujacy.