Jest taki dzień…

Nieco wcześniej niż planowaliśmy, niestety znowu bez udziału rodziców i gości, a także bez kochanej Pani Dyrektor, odbyło się w naszej szkole przedświąteczne spotkanie wigilijne.

Spotkaliśmy się przy świątecznie nakrytych stołach w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby wspólnie celebrować Boże Narodzenie. O wyjątkową atmosferę zadbały dzieci
z klas I – III, które pod opieką pań Edytek i pani Ani przygotowały wspaniałe przedstawienie. Dzięki małym artystom przenieśliśmy się do Betlejem sprzed ponad 2000 lat, aby na nowo przeżywać misterium narodzin Jezusa. Wraz z Maryją i Józefem wędrowaliśmy od domu do domu
w poszukiwaniu schronienia, by ostatecznie zatrzymać się w ubogiej stajence. Nie zabrakło podstępnego Heroda, diabła kusiciela  i  groźnej śmierci, ale i pobożnych pasterzy czy trzech króli. Na naszych oczach dokonał się cud Bożego Narodzenia. Podniosły klimat i atmosferę niezwykłości tego wydarzenia podkreśliły przepięknie zaśpiewane tradycyjne kolędy i pastorałki. Ze sceny popłynęły słowa mówiące o konieczności wzajemnego pojednania, czynienia dobra i międzyludzkiej solidarności.

Przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami. Wzruszona Siostra Urszula, składając życzenia całej społeczności szkolnej, stwierdziła, że mieliśmy okazję uczestniczyć w najpiękniejszej katechezie o Bożym Narodzeniu. Prezes Stowarzyszenia „Małe jest dobre”, pani Anna Motyka, podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek, a następnie życzyła obecnym na uroczystości uczniom i nauczycielom oraz tym, którzy nie mogli być razem z nami, zdrowych, radosnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze, cudownych świąt. Optymistycznie podkreśliła, że mimo ciężkich czasów należy wierzyć, że narodziny Jezusa przyniosą nam nowe, lepsze jutro – wolne od pandemii, maseczek i zasad społecznego dystansu.

Aby tradycji stało się zadość, na koniec zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Przepyszny barszczyk z uszkami zaostrzył nasz apetyt na święta – już nie możemy się doczekać Bożego Narodzenia!