Magia kalendarzy adwentowych, czyli przygotowujemy się do świąt.

Adventskalender, czyli kalendarz adwentowy, to specjalny kalendarz służący odliczaniu dni od 1 do 24 grudnia.  Rolą wywodzącego się z Niemiec kalendarza jest przypominanie o zbliżających się świętach oraz o doniosłości narodzin Jezusa.

Ogłoszony przez p. Joannę Gumienny, nauczycielkę j. niemieckiego,  konkurs na najciekawszy kalendarz adwentowy spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków, jak i wśród uczniów naszej szkoły. Napłynęło tak wiele oryginalnych, pięknie i starannie wykonanych prac, że  jury nie było w stanie rozstrzygnąć konkursu i zdało się na opinię uczniów. Sala gimnastyczna na kilka dni zamieniła się w mini galerię, w której podziwiać można było wszystkie prace. Wyniki przeprowadzonego plebiscytu wyglądają następująco:

W kategorii przedszkole:

1. Kornelia Nicpoń
  2. Marcel Mietelski
  3. Marcelina i Antonina Motyka

Wyróżnienia: Michał Kiwior, Mateusz Kwaśniak, Karol Kiełbasa, Izabella Danik, Blanka Nicpoń, Adam Kic, Milena Kołpa.

W kategorii klas I – III:

1. Marlena i Igor Świerczek
  2. Gabriela Borowiec
  3. Piotr Kołpa, Lena Kwaśniak

Wyróżnienia: Julia Chrabąszcz, Kacper Kiwior

W kategorii klas IV – VIII:

1. Artur Tomasiak
  2. Julia Bieniek
  3. Kacper Schab

Wyróżnienia: Dominik Danik, Amelia Hajdecka, Martyna Mietelska, Karolina Kiełbasa.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie „Małe jest dobre”. Gratulujemy kreatywności i talentu!

Zapraszamy do podziwiania prac w naszej galerii.