Dzień chleba.

W piątek 22 października w naszym oddziale przedszkolnym zawitał smakowity dzień – „Dzień chleba”. Dzieci poznały powstawanie chleba od ziarenka zboża, przygotowanie kwasu chlebowego, wyrobienie ciasta, wyrastanie ciasta oraz wypiek chleba. Dzieci wspólnie z nauczycielkami zrobiły chleb, i zaznajomiły się ze składnikami chleba, a następnie same własnoręcznie zrobiły bułeczki i ozdobiły je ziarnami słonecznika, dyni, otrębami, czarnuszką, siemieniem lnianym. Następnie chleb i bułeczki zostały pozostawione do wyrośnięcia i zostały upieczone. Na koniec dzieci zapoznały się z ziarnami zbóż, takich jak owies, żyto, pszenżyto, pszenica i jęczmień. Bułeczki upieczone przez dzieci zostały zabrane do domu.

Dzień chleba został zakończony wizytą w piekarni. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą piekarza, cukiernika oraz etapami, w których powstaje chleb. Dzieci miały możliwość zaobserwować różnicę pomiędzy pieczeniem chleba w domu, a w piekarni. Jako dodatkowa atrakcja dla dzieci, pracownicy piekarni zorganizowali wspólne pieczenie ciastek. Dzieci dostały ciasto, wałek i foremki  i robiły ciastka. Na podsumowanie wizyty  dzieci zabrały upieczone ciastka, a w prezencie dostały świeżo upieczony chlebek. Po powrocie do szkoły dzieci podzieliły się chlebem i zjadły ciastka. ?