Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2018-05-27

Imieniny: Amandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 423864
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 26 dni


Spotkanie Seniorów

„ Dziadek to czułe słowo,

Babcia to ciepły gest,

We wspomnieniach na nowo

Radość, czas budzi się.

Dziadek to skarbiec baśni,

Babcia wiśniowy sad,

Za to nasi kochani

Dziękujemy dziś Wam.”

 

 

            W mroźne i śnieżne przedpołudnie 24 stycznia 2012 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Cała społeczność uczniowska wraz z przybyłymi gośćmi świętowała Dzień Seniora, Dzień Babci i Dziadka.

            Swoją obecnością zaszczycili nas: radny wsi Kobierzyn- pan Ryszard Witek, księża z parafii w Łukowej: ksiądz proboszcz Czesław Górka i ksiądz prałat Eugeniusz Olech, siostry zakonne z Łukowej, redaktor naczelna Głosu Lisiej Góry pani Lidia Jaźwińska, babcie, dziadkowie i czcigodni Seniorzy z Kobierzyna.

            Przybyłych na uroczystość gości powitała dyrektor szkoły pani Bożena Świętek. W pięknym przemówieniu nakreśliła Seniorom, że są kochani, potrzebni, ważni, że są wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia.

            Następnie uczniowie klas II, III, IV i kilkoro uczniów z klasy V i VI przedstawili piękne jasełka nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia, a uczniowie z oddziału przedszkolnego w pięknych wierszach i piosenkach wyrazili swą miłość i wdzięczność dla babć i dziadków. Każdy z uczestników spotkania otrzymał wspaniały dyplom, własnoręcznie wykonany przez uczniów.

            Tradycyjne jak co roku goście zostali poczęstowani ciepłym daniem i ciastkiem. Wspaniały żurek był zasługą naszej niezastąpionej pani Marii Świątek, a ciasto dostarczył nam Zakład Cukierniczy państwa Piotra i Agnieszki Sawczaków ze Starych Żukowic. Zarówno ciasto jak i żurek wszystkim bardzo smakowały i były dobrym dopełnieniem spotkania.

            Tak cudowna uroczystość, rodzinna atmosfera nie byłyby możliwe, gdyby nie wzajemna współpraca grona pedagogicznego i uczniów.  Uczniom dziękujemy za wysiłek i trud włożony w przygotowanie występu artystycznego, za pomoc w przygotowaniu sali i dyżur pełniony w szatni. Serdeczne podziękowania należą się także nauczycielom: paniom Danucie Świątek, Marii Świątek i Barbarze Czaja za cierpliwość, wyrozumiałość i poświęcenie w przygotowaniu części słowno- muzycznej; paniom Annie Goławskiej i Barbarze Maryniak za nakrycie stołów i stworzenie świątecznego nastroju, siostrze Bogusławie i pani Anecie Misiaszek za pomoc w roznoszeniu posiłków, pani Marysi Świątek za smaczny żurek. Podziękowania kierujemy również w stronę pani dyrektor Bożeny Świętek za wsparcie nauczycieli i uczniów dobrym słowem i uśmiechem; za wiarę, że wspólnymi siłami stworzymy coś naprawdę wyjątkowego. Każdy z pracowników szkoły i uczniów włożył swoją cegiełkę w to, by ten dzień pozostał w pamięci zaproszonych gości, by czuli, że w naszej szkole są zawsze mile widziani.

            Babciom, Dziadkom i Seniorom dziękujemy, że mimo trudności dnia codziennego, niesprzyjającej pogody nie zawiedli nas i przybyli, by razem z nami świętować.

            Naszym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia, nieustającej miłości z serc płynącej oraz szacunku ze strony społeczeństwa.

Seniorom  życzymy, by zawsze szczęście im sprzyjało i zdrowie służyło, by cieszyli się życiem sto lat albo dłużej, by ich nie bolały nogi i kolana, aby mogli tańczyć do białego rana; aby emerytura była coraz wyższa, a nasza szkoła sercu coraz bliższa.

 

 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji  Dnia Seniora, Dnia Babci i Dziadka dziękujemy. Zapraszamy do galerii. 

 

Tutaj także znajdziesz relację ze spotkania.