11 Listopada 2013

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

W związku z tym ważnym historycznym wydarzeniem w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tą ważną datę.
W nastrój święta narodowego wprowadziła nas oprawa muzyczna, przygotowana przez p. Magdalenę Sieroń, a także scenografia w wykonaniu p. Anny Goławskiej , p. A. Kajpust - Dołowackiej  i uczniów klasy VI.
Dzieci podzieliły się swoim patriotyzmem recytując wiersze, śpiewając piosenki żołnierskie. Swoim występem i repertuarem podkreśliły  wyjątkowość sytuacji w jakiej znalazła się Polska tracąca swą niepodległość.
Występ był nie tylko lekcją historii, ale przede wszystkim lekcją patriotyzmu i głęboką nauką skierowaną do uczestników uroczystości- co znaczy być Polakiem!
Najważniejszym punktem spotkania było przemówienie p. Dyrektor Krystyny Bajorek , które dopełniło całości wprowadzając wszystkich w zadumę nad przeszłością.

Zapraszamy do Galerii