Dzień Edukacji Narodowej

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Kobierzynie 17.10.2013r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania klasy pierwszej. Nowością w naszej placówce było.....

...pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości udział wzięli pani dyrektor Krystyna Bajorek, ksiądz prałat Eugeniusz Olech, radny wsi Kobierzyn – pan Ryszard Witek, nauczyciele, społeczność szkolna i licznie przybyli rodzice.

Występy rozpoczęła klasa I. Dziewczynki, aby dostąpić przywileju pasowania musiały wykonać kilka zadań. W trakcie krótkiego sprawdzianu wędrowały przez 4 krainy, których doszukać się można w szkole: Krainę Miłości, Krainę Pracy, Krainę Śpiewu i Krainę Mądrości. Za poprawne wykonanie zadań przewidzianych w poszczególnych krainach nasze pierwszoklasistki otrzymywały klucz, będący biletem wstępu do danej krainy.

Następnym punktem programu był występ licznej grupy przedszkolaków. Maluszki w trakcie swojego pokazu zaśpiewały piosenki i pięknie wyrecytowały wiersze, których nauczyły się w przedszkolu. Dzięki temu udowodniły wszystkim zebranym , że tytuł przedszkolaka w pełni się im należy.

Po występie nadeszła chwila , na którą maluchy długo czekały – pasowanie.

Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Krystyna Bajorek. Uczennice i przedszkolaki otrzymały pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Ucznia i Przedszkolaka oraz  kolorowe rogi obfitości wypełnione po brzegi słodkościami.

Po całej uroczystości pasowania głos zabrali uczniowie klas starszych, którzy w krótkim montażu słowno-muzycznym podziękowali nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość, pomocną dłoń i trud wkładany w ich nauczanie i wychowanie. W dowód ogromnej wdzięczności uczniowie na ręce pani dyrektor złożyli życzenia i kwiaty dla swoich pedagogów.

Punktem kończącym spotkanie było przemówienie gościa księdza Eugeniusza Olecha. Zwrócił on uwagę jak ważną rolę w życiu młodego pokolenia odgrywają nauczyciele, jak duży mają wpływ na kształtowanie poglądów swoich wychowanków. Ksiądz Eugeniusz prosił uczniów , aby zawsze okazywali szacunek swoim nauczycielom i wychowawcom, aby byli dla nich mili, by zawsze poprzez dobre słowo, gest czy uśmiech pokazywali nauczycielom, że są oni dla nich ważni.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkania, a w szczególności wychowawczyniom klasy I i Oddziału Przedszkolnego: pani Edycie Kiełbasie , Katarzynie Chmurze i Marcie Nędzy, a także pani Magdalenie Sieroń, która czuwała nad oprawą muzyczną całej akademii. Stowarzyszeniu „Małe jest dobre” dziękujemy za miłą, słodką niespodziankę w postaci rożków obfitości dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podziękowania należą się także rodzicom którzy zadbali o wspaniały i pyszny tort, którego skosztowały maluchy po skończonej akademii.

Pierwszoklasistkom i wszystkim przedszkolakom życzymy radości, wspaniałych kolegów i koleżanek, wielu sukcesów, by każdy dzień przynosił nowe doświadczenia, a na twarzach zawsze gościł uśmiech i zadowolenie z chwil spędzonych w szkole.