Pierwsza Pomoc, ewakuacja, ognisko szkolne

14.10.2013r.w  naszej szkole był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Jednak dzień ten był bogaty w nowe doświadczenia i doznania.

Pierwszym punktem dnia był wykład, a następnie zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia te poprowadził specjalista w tej dziedzinie Pan Kamil Dołowacki. Wszyscy uczniowie uważnie słuchali i chętnie brali udział w resuscytacji.

Kolejnym punktem dnia było spotkanie ze strażakami, którzy  dokładnie omówili zasady ewakuacji, a także niebezpieczeństwa jakie płyną w czasie zagrożenia pożarem. Następnie zawyły syreny strażackie do ewakuacji  w celu sprawdzenia  wiedzy uczniów naszej szkoły na temat wcześniej omawiany.

Wyszkoleni i wyćwiczeni przeszliśmy do najbardziej oczekiwanego punktu dnia i rozpaliliśmy ognisko. Wszyscy uczniowie i nauczyciele z niecierpliwością smażyli swoje smaczne kiełbaski, nawet nasze najmłodsze przedszkolaki dzielnie asystowały przy ognisku.

Wszyscy miło i sympatycznie spędzili ten wyjątkowy dzień.