BEZPIECZNIEJ Z „ODBLASKOWĄ SZKOŁĄ”

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz  Małopolski Urząd Marszałkowski po raz trzeci zorganizowały konkurs „Odblaskowa Szkoła”.

Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, gdyż nie wszyscy wiedzą, że zgodnie  z obowiązującymi przepisami dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych.

Akcja pokazuje, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W naszej szkole realizuje się szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom, że dbałość o własne bezpieczeństwo jest rzeczą najważniejszą.

We wszystkich klasach oraz w oddziale  przedszkolnym odbyły się już zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Planowane jest  między innymi spotkanie z policjantem, konkursy plastyczne i wiedzowe,  kurs  udzielania pierwszej pomocy.