Z wizytą w Przedszkolu w Radgoszczy

INTEGRACJA MIĘDZY PRZEDSZKOLAMI

Dnia 4.02.2016 roku przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego, wraz z opiekunkami, panią Katarzyną Chmurą, panią Kingą Gromniak, panią Dyrektor Krystyną Bajorek oraz panią Prezes Anną Motyką w odpowiedzi na zaproszenie Pana Wójta Radgoszczy – Marka Lupy udały się do tamtejszego przedszkola i żłobka w ramach integracji między przedszkolami.

Cały pobyt rozpoczął się od zwiedzenia pięknego, nowoczesnego przedszkola oraz żłobka i chwilowego udziału w ich codziennych zajęciach. Następnie grupa naszych zdolnych, dzielnych aktorów udała się na ogromną oszkloną salę aby przygotować się do swojego jasełkowego występu. Mali aktorzy w ramach wdzięczności za otrzymane zaproszenie postanowili także swoim rówieśnikom przedstawić swoją piękną, barwną grę aktorską wraz ze śpiewem kolęd i pastorałek. Występ został nagrodzony gromkimi brawami a także wieloma podziękowaniami i słowami uznania kierowanymi przez władze Radgoskich placówek oraz Pana Wójta – Marka Lupy.

Nasza obecność w ramach integracji zwieńczona została zaproszeniem na przepyszny poczęstunek przygotowany przez sympatyczne panie kucharki. Po zakończonym posiłku dzieciaki miały możliwość pobawienia się ze swoimi rówieśnikami w jednej z sal.

Kwintesencją całodniowego pobytu była możliwość zabawy na zmodernizowanym placu zabaw w towarzystwie dużych, sympatycznych zwierząt stworzonych z kauczowego tworzywa, zdobiących swoją obecnością przedszkolny plac. W drodze powrotnej opowieściom oraz śmiechom nie było końca pomimo widniejącego zmęczenia na twarzy naszych dzielnych aktorów.

Tekst: K. Gromniak