Zajęcia w czasie ferii zimowych

Od 18 stycznia bieżącego roku w naszym województwie rozpoczęły się ferie. Powszechnie ten czas jest rozumiany, jako okres wypoczynku od szkoły. Jednak nasza szkoła pierwszy tydzień ferii wykorzystała na zorganizowanie dzieciom kilku dniu przepełnionych wieloma atrakcjami.

Już w poniedziałek na naszej sali gimnastycznej, odbyły się gry i zabawy ruchowe pod przewodnictwem Pani Katarzyny Olszówki. W zajęciach tych mogły brać udział wszystkie dzieci ze szkoły, ale także oddział przedszkolny. Sala gimnastyczna i zajęcia ruchowe dla naszych uczniów od zawsze były kuszącą propozycją spędzania czasu.

We wtorek Szkoła Podstawowa w Łukowej organizowała zabawę karnawałową, na którą mogli przybyć także uczniowie z naszej szkoły.

Środa była dniem wyjazdowym. Ponad 20 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami udało się do Tarnowa. Pierwszym punktem podróży była strzelnica, gdzie pod czujnym okiem instruktorów dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Ich zadaniem było zdobyć jak najwięcej punktów strzelając do oddalonej o kilka metrów tarczy.
Drugim i ostatnim punktem naszej podróży była ścianka wspinaczkowa TOSiR-u przy Szkole Podstawowej nr 15, gdzie nasze zwinne dzieciaki mogły sprawdzić swoją kondycję. Stanęły przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem do ich dyspozycji były aż trzy stanowiska, gdzie za pomocą instruktorów dzieci mogły się wspiąć się na sam szczyt. Niewątpliwie była to niezła frajda, o której w domu usłyszał niejeden rodzic.

W czwartek został zorganizowany wyjazd na basen. Dzieci tak jak zawsze mogły się czegoś nauczyć, ale i też wyszaleć się w wodzie bo tym razem miały nie jedną a dwie godziny przeznaczone na pobyt we wodzie.