Przedszkolny konkurs na najpiękniejszą budowlę z klocków…

Jak zachwyca dziecięca wyobraźnia

Dnia 10 listopada 2015 roku w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs na najpiękniejszą budowlę z klocków „Click”. Nauczycielki wykorzystując fakt, że dzieci uwielbiają tworzyć przestrzenne budowle z owych klocków postanowiły zorganizować wewnętrzny konkurs, który miał skłonić dzieci do wytężenia wyobraźni i wykazania się na forum grupy.

Od dawna można było zaobserwować , że dziecięca wyobraźnia naszych przedszkolaków nie jest niczym ograniczona. Od początku roku szkolnego chłopcy zaskakiwali pięknymi budowlami pojazdów, udoskonalanych z dnia na dzień. Po pewnym czasie do aktywnego budowania włączyły się również dziewczynki, które w większości tworzyły domy wraz z placami zabaw, baseny oraz obszary „mieszkalne”. Ten fakt należało odpowiednio spożytkować i pokazać dzieciom, że ich wysiłki nie idą na marne i są odpowiednio zauważane i doceniane.

Tego dnia przyszło do przedszkola dziewięcioro uczniów, którzy przez 1,5 godziny mogli tworzyć dowolne konstrukcje. Podczas pracy widać było na dziecięcych buźkach zaangażowanie, skupienie ale także uśmiech i błysk w oku. Wiele przedszkolaków nie ograniczyło się tylko do wykonania jednego elementu z klocków, ale w większości było to kilka budowli lub budowle złożone z wielu elementów a tworzące jedną całość.

Każde dziecko zostało nagrodzone, a wśród najpiękniejszych prac zostało wyłonione pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Pierwsze miejsce zajęła aż trójka przedszkolaków: Robert Zakulec, Gabriel Górski oraz Kacper Schab. Drugie miejsce zajął Maksymilian Nędza, natomiast trzecie miejsce zajęła Martynka Mietelska. Reszta obecnych dzieci dostała nagrody pocieszenia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych , kolorowych konstrukcji oraz dzieci podczas pracy przedstawionych na poniższych zdjęciach.