11 Listopada

Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2015 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęła się ona majestatycznym odśpiewaniem przez uczniów oraz pracowników naszej szkoły hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie uczniowie klasy szóstej przenieśli nas na lekcję historii, która nawiązywała do współczesnych realiów ale też do dawnych, istotnych dla Polski wydarzeń. Nie zabrakło pięknych strojów, mądrych słów i śpiewania patriotycznych pieśni: Roty, Wojenko, Wojenko oraz Legionów.

Cała akademia została zakończona pointą, aby nie zapominać i nie lekceważyć polskiej historii, bo jakby nie ona i ludzie, którzy o nią walczyli i ją tworzyli dziś nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy i może nie mielibyśmy tego szczęścia żyć w naszym pięknym kraju.

Na zakończenie Pani Dyrektor Krystyna Bajorek wygłosiła słowa podziękowania za przygotowaną akademię oraz na forum całej szkoły wręczyła Sebastianowi Czerwińskiemu nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w konkursie plastycznym „O czym słowik śpiewa” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zaczarniu.