Policjanci w szkole

Zwieńczenie akcji „ ODBLASKOWA SZKOŁA”

Dnia 5 listopada 2015 roku do naszej szkoły zawitali panowie z niebiesko - srebrnego radiowozu z napisem „POLICJA”. Niewątpliwie, obecność mężczyzn w progach szkoły jest dla dzieci niespotykana, toteż postawni Panowie Policjanci w swoich czarnych strojach, z pistoletami przy boku budzili spore zainteresowanie, a dzieci słuchały ich z szeroko otwartymi oczami i skupieniem na twarzach.

Panowie swoje wystąpienie rozpoczęli od przypomnienia podstawowych zasad o ruchu drogowym i przemarszu w odblaskach przez ulicę z uczniami naszej szkoły. Następnie pod szkołę przyjechał duży radiowóz, który dzieci mogły oglądnąć od zewnątrz i od wewnątrz. Osobną pogadankę Panowie przeprowadzili w grupie przedszkolnej. Opiewała ona w tematykę numerów alarmowych i podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie tylko na drodze ale i w domu oraz kilku rad jak przedszkolak może się obronić przed napastnikami.

Na zakończenie Panowie zapewnili, że jeszcze odwiedzą naszą placówkę, oraz że każdy policjant jest przyjacielem ucznia.