W poszukiwaniu Pani Jesień!

„Idziemy polami, łąkami, lasami…”

Dnia 26.10.2015 dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Kobierzynie, wykorzystując dobrą pogodę wybrały się wraz z nauczycielkami Katarzyną Chmurą i Kingą Gromniak na spacer w poszukiwaniu pięknej, kolorowej Pani Jesieni.

Owa podróż odbywała się po najbliższej okolicy, która skąpana w złocistym słońcu pięknie podkreślała uroki naszej polskiej, wielobarwnej jesieni. Dzieci na szlaku mogły podziwiać różnokolorowe liście, różnego rodzaju grzyby, czy jesienne owoce drzew liściastych takie jak kasztany czy żołędzie. Przedszkolaki miały także okazję zobaczyć zwierzęta najczęściej występujące w polskich gospodarstwach takie jak: psy, koty, konia, krowę i kury.

Ponad to wykorzystując chwilę swobody, dzieci mogły ze sobą porozmawiać na interesujące je tematy, zadać milion pytań na każdy temat swoim nauczycielkom a także wyszaleć się na świeżym powietrzu w poszukiwaniu kolorowych liści, aby stworzyć piękne prace plastyczne. Będą one w dalszym ciągu opiewały w tematykę jesienną i za niedługo zawisną na przedszkolnych tablicach, tak aby rodzice mogli podziwiać piękne prace swoich zdolnych dzieci.