14.10.2015r. - Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów.

Dzień Edukacji Narodowej.

Dnia 14 października 2015 roku, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie klas pierwszych i przedszkolaki zebrali się na szkolnej sali gimnastycznej na uroczystym Ślubowaniu.

Doniosłości chwili towarzyszyły piękne występy najmłodszych przedstawicieli naszej szkoły a ich zwieńczeniem było mianowanie ich przez Panią Dyrektor Krystynę Bajorek uczniami Szkoły Podstawowej w Kobierzynie. W tym celu Pani Dyrektor dotykała ramiona każdego dziecka symbolicznym ołówkiem, a wychowawcy wręczali pamiątkowe dyplomy i małe upominki.  Na zakończenie tej części występów dzieci złożyły także podziękowania rodzicom, za dotychczasowy trud wychowania i stworzenie im możliwości do nauki.

Jak się okazało uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli w tym dniu także o święcie wszystkich Nauczycieli naszej placówki. Żaden wychowawca nie został pominięty w pięknych życzeniach, w których zawarte były także podziękowania za trud i cierpliwość w codziennym kształtowaniu każdego ucznia z osobna.

Po zakończonej uroczystości pierwszoklasiści i przedszkolaki razem z rodzicami i wychowawcami zjedli przepiękny, kolorowy i smaczny tort jako uczczenie ich pierwszych szkolnych kroków.