Wycieczka szkolna - 18-19.06.2015r.

Chorzów - planetarium

Zator - park rozrywkowy " Zatorland"

W dniu 18 – 19 czerwca 2015 r. uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej w Kobierzynie wraz z rodzicami i nauczycielami wzięły udział w atrakcyjnej wycieczce  do Chorzowa – planetarium i Zatorlandu w Zatorze woj. małopolskie. Koszty transportu zostały pokryte przez uczestników , a pozostałą część wycieczki pokryło Stowarzyszenie „ Małe jest Dobre”.

W Planetarium dzieci oglądały gwiazdozbiory, które można oglądać na niebie letnim i zimowym. Uczyły się nazw i rozpoznawania położenia najjaśniejszych gwiazd na niebie. Miały okazję zobaczyć obserwatorium z ruchomym dachem oraz jak działa teleskop. Na zakończenie uczniowie trafili do stacji meteorologicznej, gdzie poznały części składowe pogody i sposoby ich obserwacji i pomiarów.

Zatorland jest kompleksem czterech parków rozrywki, w skład którego wchodzą następujące parki: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii na Wodzie, Park Owadów, Park Bajek i Wodnych Stworzeń. Zatorland to wspaniałe miejsce rodzinnej edukacji, rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

Na samym początku uczniowie zwiedzili Park Owadów, gdzie zobaczyły olbrzymie, wielkości człowieka owady wśród, których znajdowały się owady ruchome i wydające odgłosy oraz oglądnęły gabloty z wypreparowanymi okazami owadów egzotycznych. Następnie wszyscy wraz z przewodnikiem udali się do największej atrakcji Zatorlandu – Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogli podziwiać naturalnej wielkości ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Park Bajek, gdzie na zaczarowanych ścieżkach dzieci spotkały między innymi Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami i wiele innych bajkowych postaci. Kolejnym parkiem był niezapomniany Park Mitologii na Wodzie. Park zlokalizowany jest na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów.

Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rozrywkowych. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji.