Festyn rodzinny

"Sport i zabawa to świetna sprawa"

13 czerwca 2015 roku w godz. 13.00- 17.00 w Szkole Podstawowej w Kobierzynie miał miejsce festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości i nie tylko. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. O godz. 13.00 pani dyrektor Krystyna Bajorek powitała przybyłych gości oraz życzyła udanej zabawy.

W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć występy naszych uczniów począwszy od przedszkolaków po klasy starsze. Maluszki zaprezentowały montaż słowno – muzyczny dla rodziców a dzieci starsze zabrały wszystkich w wędrówkę po następujących krajach: Indiach, Grenlandii, Japonii i Afryce.

W trakcie występu goście poznawali wybrane wiadomości z historii wymienionych wyżej krajów, ważne postacie stamtąd się wywodzące, ciekawe miejsca, zabytki, potrawy oraz rzeczy, z których słynie omawiane państwo. Dużo radości i emocji przysporzyły wszystkim uczestnikom poznanie zabaw muzyczno- ruchowych oraz piosenek i tańców pochodzących z „ odwiedzanych” krajów.

Po części artystycznej nastąpił moment otwarcia placu zabaw znajdującego się przy szkole. O przecięcie wstęgi dyrektor Krystyna Bajorek poprosiła prezes Stowarzyszenia „ Małe jest Dobre” p. Annę Motykę, p. Annę Bogacz – przedstawiciela Rady Rodziców, p. Edytę Kiełbasę- przedstawiciela nauczycieli, p. Ryszarda Witka – sołtysa wsi Kobierzyn, p. Stanisława Wałaszka- członka Zarządu „Małe jest Dobre” oraz uczennicę z przedszkola reprezentującą społeczność uczniowską naszej szkoły. Przecięcie wstęgi oraz wypuszczenie balonów przez dzieci sprawiło radość i uśmiechy malujące się na twarzach wszystkich zebranych.

Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych przygotowanych przez przedstawiciela OSP w Kobierzynie – Daniela Nędzę . Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Główną atrakcją festynu było pojawienie się żużlowca Unii Tarnów – Arkadiusza Madeja. Każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym gościem, wziąć autograf ale również przejechać się z nim na motorze.

Innymi atrakcjami było malowanie twarzy, zjeżdżalnia.  Wszyscy mogli raczyć się grillowaną kiełbaską, lodami, wspaniałym ciastem i zdrowymi napojami. Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą- za co serdecznie im dziękujemy.

Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.