Ferie 2015r.

Ferie, ferie i po feriach....czas powrotu do wspomnień :)

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci.  W tym roku nasza placówka zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które rozpoczęły się 16 lutego. Chętne dzieci spotykały się przez pięć dni codziennie. Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Z inicjatywy Grona Pedagogicznego program ferii, został tak ułożony, aby wszystkie chętne dzieci miały możliwość z niego skorzystać.

W dniu 16.02.2015. odbył się wyjazd na basen do Dąbrowy Tarnowskiej. Grupka dzieci, pod opieką nauczycieli spędziła większą część dnia pływając i urządzając sobie zabawy wodzie.

Dnia 17.02.2015. Akcja Katolicka z Parafii Łukowa zorganizowała w naszej szkole, dla naszych dzieci  oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łukowej, dzień gier i zabaw  pt. „Dzień Otwartej Szkoły”. Członkinie Akcji zapewniły dzieciom liczne atrakcje. Były to: wspólne zabawy, konkursy oraz poczęstunek i upominki w postaci artykułów szkolnych i słodyczy. Jednocześnie odbył się bal przebierańców zorganizowany z okazji Walentynek. Dzieci ubrane były w stroje swoich ulubionych bohaterów bajek, zwierząt i wielu innych, interesujących postaci. Podczas balu Pani Dyrektor odczytała i podarowała uczniom kartki walentynkowe oraz drobne podarunki, które wcześniej zostały zamieszczane przez dzieci na dużym kartonowym bałwanku, znajdującym się w centralnej części korytarza.

W środę, tj. 18.02.2015. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, w którym brały udział wszystkie chętne dzieci. Te najbardziej aktywne brały udział w zabawach i grach zespołowych.

W nocy z 19/20.02.2015. nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dla uczniów tzw. „Noc Filmową”. Przed rozpoczęciem seansu dzieci wspólnie z opiekunami zjadły kolację, realizując jednocześnie akcję „Porcja Pozytywnej Energii”. Przed sporządzeniem posiłku, uczniowie ułożyli piramidę zdrowego odżywiania i opierając się na jej zasadach przyrządzały kolację. Po kolacji uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. Młodsze dzieci oglądały bajki, natomiast starsze filmy.

Następnego poranka dzieci, pod opieką nauczycieli, zjadły wspólnie zdrowe śniadanie, zgodnie z ogólnopolską akcją „Śniadanie daje moc”.  Następnie zostały odebrane przez rodziców do domu.

Wszystkim uczestnikom ferii dopisywał dobry humor i nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami pozostanie na długo w ich pamięci.