" Rodzi się miłość..." - Wigilia szkolna 2014r.

Rodzinne spotkanie, rodzinne święta, w których magiczna jest moc zaklęta.

Bo wigilijny świąteczny czas, najlepsze myśli budzi w nas.

Nasi najbliżsi z nami będą, więc zakolęduj nam kolędo.

Tymi słowami rozpoczęto rodzinne spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Kobierzynie, wyrażające piękno Bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów, pielęgnowanych w tej szkole jako cenne wartości wychowawcze. To spotkanie było także wyrazem szacunku dla rodzinnych i lokalnych tradycji. Pokazało jak wiele można osiągnąć aktywnością, wzajemną współpracą całej szkolnej i lokalnej społeczności.

W piątkowe popołudnie ( 19 grudnia 2014r. ) miała miejsce w naszej szkole przemiła uroczystość. Jak co roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście: Wójt Gminy Arkadiusz Mikuła, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Szatko, Radny Kobierzyna Ryszard Witek, Prezes ZG ZOSP RP Józef Ogorzelec spotkali się, aby obejrzeć Jasełka, przygotowane przez dzieci pod opieką grona pedagogicznego. Przedstawienie i śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci pięknie wcieliły się w biblijne postaci, nie zabrakło też współczesnych akcentów i odniesień do szkolnej rzeczywistości. Zachwycały stroje i piękna scenografia.

To, że starsze dzieci potrafią profesjonalnie zaprezentować się przed publicznością, nikogo już nie dziwi. Jednak prawdziwym szkolnym przebojem stał się występ śpiewających kolędy przedszkolaków. Ich postawa i żywiołowość na scenie zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Na wyróżnienie zasługują również słowa wójta podkreślając, iż z małych rzeczy powstają wielkie i cenne. Zwrócił także uwagę na zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w przygotowanie tej rodzinnej uroczystości, docenił jej atmosferę i poczucie lokalnej więzi.

W imieniu własnym, a także Przewodniczącego Rady Gminy złożył wszystkim serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę, a także okolicznościowe życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po ogólnych życzeniach jasełkowe aniołki obdarowały wszystkich gości i rodziców świątecznymi stroikami.

Podsumowaniem całości – jako, iż było to spotkanie wigilijne było łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie i kolacja przygotowana przez nauczycieli i rodziców.