Odblaskowa Szkoła - bezpieczna droga do i ze szkoły.

Za oknem wiało i padało, a w szkole coś nowego i ciekawego się działo…Dziś do naszej szkoły przybyli panowie policjanci, którzy przeprowadzili z uczniami klas I-VI oraz z przedszkolakami pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Wspomnieli o konkursie „ Odblaskowa szkoła” i przypomnieli jego cele. W prawie godzinnej prelekcji policjanci mówili o konieczności noszenia odblasków bez względu na wiek, o prawidłowym poruszaniu się po drodze i chodniku. Przypominali także o zasadach podróżowania samochodem ( jazda w fotelikach, zapinania pasów) i o prawidłowym wyposażeniu rowerzysty. Dzieci w czasie spotkania mogły zadawać pytania. Policjanci bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, z niezwykłym spokojem i życzliwością odpowiadali na pytania. Ostatnim punktem dzisiejszej wizyty „ stróżów prawa” była wspólna fotografia upamiętniająca wizytę w naszej placówce.