Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie!

We wtorek – 14 października 2014 r. odbyła się w naszej Szkole uroczystość Ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej oraz starszaków z Oddziału Przedszkolnego. Trzynastu pierwszoklasistów oraz siedmioro starszaków w obecności Pani Dyrektor oraz wychowawców, nauczycieli i rodziców zostało oficjalnie włączonych do społeczności naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów z klasy I, którzy musieli pokonać serię rozmaitych zadań „…aby uczniami mogli być zwani …” i być pełnoprawnymi obywatelami królestwa Szkołolandii.

Następnie Zerówkowicze zaprezentowały zdobyte już umiejętności. „ Starszaki – dawne maluchy” okazali się być doskonałymi recytatorami. Ich występ wzbogaciły barwne i skoczne piosenki o życiu małego ucznia.

W trakcie składania ślubowania wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Natomiast przedszkolaki przyrzekały nie szczędzić czarodziejskich słów: „PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ”.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i rożek słodkości.

Nie zabrakło również akcentu święta oświaty i szkolnictwa przypadającego na ten dzień. Uczniowie klas starszych złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzinami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny, jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.