Festyn Rodzinny 2014

„ Już maj, już maj, zakwitły dzisiaj kwiaty dla mamy i taty”

- to hasło było mottem przewodnim uroczystości zorganizowanej 24 maja bieżącego roku w naszej szkole. Już po raz kolejny cała społeczność szkolna spotkała się na festynie rodzinnym przygotowanym z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci w trakcie swych wystąpień chciały uświadomić rodzicom, że są dla nich najważniejsi i stanowią fundament, który daje im poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Część artystyczną rozpoczął występ nauczycielek: pani Katarzyny Chmury, pani Edyty Kiełbasy i pani Anny Motyki, który już od samego początku wywołał na twarzach zaproszonych gości i rodziców uśmiech.

Kolejnym punktem programu były występy dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas I, II i III. Nasi najmłodsi wyrecytowali dla swoich rodziców piękne wiersze i odśpiewali wesołe piosenki.

Po krótkim wystąpieniu naszych maluchów, przyszedł czas na przedstawienie pod tytułem „ Kopciuszek”. Uczniowie biorący w nim udział bardzo dobrze wcielili się w swoje role. Uroku całości dodawały piękne stroje, ślicznie śpiewane przez Kopciuszka piosenki, dobrze zatańczony przez Królewicza i Kopciuszka walc oraz wzorowo zatańczony polonez, w którym udział wzięły dzieci z zerówki i z klas I, II i III oraz przedstawiciele klas IV,V,VI. Wszyscy mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami, które były wspaniałym podziękowaniem za trud włożony w przygotowanie i przedstawienie znanej wszystkim baśni.

Ostatnim punktem programu były wiersze deklamowane przez uczniów z klasy IV i VI oraz wręczanie rodzicom i zaproszonym gościom upominków, które zostały własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Po przedstawieniach prezentowanych w szkole wszyscy zebrani na sali gimnastycznej przeszli na boisko szkole. Tam mogli uczestniczyć w grach i konkursach prowadzonych przez grupę artystyczną. Prowadzący dbał o to, by konkursy dostosowane były do wieku i umiejętności biorących w nich udział. Kolejną atrakcją festynu był pokaz umiejętności miejscowych strażaków, a także malowanie twarzy, które najbardziej spodobało się najmłodszym uczestnikom zabawy. Wszyscy zebrani na boisku szkolnym mogli także skosztować kiełbasek z grilla, waty cukrowej, ciastek i lodów.

Festyn był nie tylko wspaniałym sposobem na integrację społeczności szkolnej i lokalnej, ale również dawał możliwość, by rodzice wraz z dziećmi wspólnie spędzili czas i świetnie się bawili.

Tak duży sukces i zadowolenie uczestników festynu nie byłyby możliwe, gdyby nie praca i zaangażowanie całego grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców, a przede wszystkim uczniów, którzy w tym dniu obok swych rodziców byli najważniejsi.