Dzień Ziemi

Od wielu lat na całym świecie podejmuje się najróżniejsze działania w celu podniesienia kultury ekologicznej ludzi. Jednym z takich działań  są obchody Dnia Ziemi.

W Szkole Podstawowej również włączamy się do tych obchodów organizując inscenizacje oraz konkursy ekologiczne. Podstawowym celem tych działań jest uświadomienie uczniom źródeł zagrożeń środowiska naturalnego oraz możliwości walki z tymi zagrożeniami. 24.04.2014r. odbył się apel ekologiczny. Apel rozpoczęły przedszkolaki piosenką „Nowe pokolenie”, następnie uczniowie klasy 4 i 5 pod kierunkiem p. A.Kajpust-Dołowackiej przedstawili krótką inscenizację, w której uświadomili swoim kolegom i koleżankom jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom -  jakim jest Ziemia.  Oprawę muzyczną przygotowała p. Magdalena Sieroń. Po występach odbył się quiz, w którym uczniowie odpowiadali na pytania związane z ekologią, za prawidłowe odpowiedzi czekały na uczniów nagrody.