Przywitanie wiosny

Spragnione ciepła i zieleni dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobierzynie dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny.

Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej, a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas wykonywania kukły Marzanny.

Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca  dzieci przybyły do szkoły  w dobrych nastrojach i pięknie ubrane  w wiosenne, kolorowe stroje,, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku.

Wszyscy uczniowie ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali , żeby wspólnie powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowały swoją kukłę podczas krótkiej prezentacji.  Witały wiosnę piosenkami,  bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce, a także przedstawiały ciekawe, pełne humoru skecze. Głośnym śpiewem i tańcem  przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę.

Po wszystkich prezentacjach, jury w osobach: pani Dyrektor Krystyna Bajorek, siostra Kazimiera Laskowska oraz przewodniczący SU Jarosław Prosowicz udali się na narady.

Ostatecznym werdyktem :

Miss Tańca została Marzanna Oddziału Przedszkolnego,

Miss Uśmiechu  została Marzanna klas 1-3

Miss Publiczności została Marzanna klasy 4

Miss Piosenki została Marzanna klasy 6

Miss Oryginalności została Marzanna klasy 5

Po zabawie w sali dzieci z wszystkich klas wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer  trzymając w rękach swoje grupowe Marzanny. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

Po zakończeniu ceremonii powitania wiosny dzieci pozostawiły Marzanny w piaskownicy a same przystąpiły do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie naszego przedszkola

Zapraszamy do galerii.