Dzieci też kochają samoloty.

18 października dzieci ze szkoły i z przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do portu lotniczego Kraków-Balice. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwacja odprawy bagażu i pobrania kart pokładowych, oraz obserwacja kontroli bezpieczeństwa.  Dzieci miały okazje, dowiedzieć się czego nie należy wnosić na pokład samolotu, co zrobić aby odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Ogromnym przeżyciem dal dzieci było wejście na taras widokowy, skąd mogły obserwować lądujące i startujące samoloty oraz poznały  służby pracujące w porcie lotniczym.zwiedzanie. Kolejno cała grupa udała się do Muzeum Lotnictwa.  Jest to naprawdę fascynujące miejsce dla każdego, kto choć trochę pasjonuje się lotnictwem.  Nie sposób wymienić listę eksponatów znajdujących się w muzeum jak: samoloty, szybowce, motoszybowce, śmigłowce, a także rakiety systemów przeciwlotniczych oraz wiele innych ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa.

Zmęczeni, pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do szkoły gdzie czekali rodzice na swoje pociechy.. Oczywiście po drodze musieliśmy zatrzymać się w Mc Donald’s na małe co nieco.