Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Wyjście przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie było dla dzieci niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc, kogo zawiadomić i w jaki sposób udzielić informacji na temat zdarzenia. Przypomniały sobie znany im numer telefonu 998. Poznały również zasady bezpiecznej ewakuacji.

Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do środka którego dzieci mogły wejść. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków.

Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły również przymierzyć elementy stroju strażackiego.