Warsztaty plastyczne z rodzicami.

Dnia 27 marca 2018 roku w naszym przedszkolu miały miejsce warsztaty z udziałem rodziców. Był to czas zabawy i pracy ale również integracji. Wśród gwarnych rozmów i śmiechów rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonywali trzy prace plastyczne o tematyce Wielkanocnej. Pierwsza praca angażowała wyobraźnie i zdolności manualne. Nasi goście mieli za zadanie wykonać wianek świąteczny. Żadne elementy nie były gotowe. Nauczycielki przygotowały tylko przykładowy wianuszek, reszta inwencji twórczej zależała już tylko od kreatorów. Dlatego też wszystkie wianki wyszły przepięknie, miały podobne elementy, ale każdy z nich był piękny na swój sposób. Druga praca polegała na wykazaniu się zręcznością. Tym razem dzieci i ich rodzice mieli za zadanie wykonać Wielkanocnego zająca z plastikowej łyżeczki i płatków kosmetycznych. To zadanie nie pochłonęło zbyt dużo czasu. Wisienką na torcie było ostatnie zadanie – pełne kolorów i radości. Zadaniem wszystkich zebranych było stworzenie pisanki…ale bez użycia pędzla ! W wykonaniu tej pracy do dyspozycji były tylko kolorowe farby i kawałki gąbki, którą za pomocą stemplowania miały powstać piękne kolorowe pisanki – i powstały ???? . Każda z tych prac coraz bardziej integrowała rodziców z dziećmi, rodziców z rodzicami i rodziców z nauczycielkami naszego przedszkola. Dla tej atmosfery, wśród takiej frekwencji warto organizować takie warsztaty częściej, tym bardziej, że przez cały czas ich trwania z żadnej twarzy nie znikał uśmiech.