Otwarcie przedszkola " Pod chmurką" w Kobierzynie - 09.10.2016r.

9 października 2016r. odbyło się uroczyste otwarcie „Przedszkola pod Chmurką” w Kobierzynie.

Niedzielną uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Łukowej. Sprawowana była ona przede wszystkim za przedszkolaków, ale również za grono pedagogiczne: nauczycieli, wychowawców przedszkola oraz szkoły.

O godzinie 14 nastąpiło uroczyste przywitanie gości. Głos zabrały Pani Dyrektor mgr Krystyna Bajorek oraz Prezes Stowarzyszenia Pani mgr Anna Motyka. Na spotkaniu wystąpił wójt Gminy Lisia Góra Pan Arkadiusz Mikuła oraz radny Pan Ryszard Witek.

Swoje pięć minut mieli przedszkolaki, którzy na tą okoliczność zaprezentowali przedstawienie. Dzieci ze szkoły podstawowej uświetnili uroczystość tańcem narodowym – polonezem. By rozweselić zebranych nauczyciele przygotowali kabaret.

Po występach nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie owego obiektu. Goście mieli szansę zwiedzania budynku przedszkola oraz zostali zaproszeni na poczęstunek.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach spotkania dla których przygotowano mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce z grupą animacyjną o nazwie „Kolorowe Dmuchawce”. Na zewnąrz zaprezentowano pokaz puszczania baniek mydlanych. Odbyło się artystyczne malowanie twarzy. Były również artystyczne konkursy z nagrodami, które cieszyly się wielką aprobatą ze strony najmłodszych oraz ich rodziców. Warto wsomnieć o zabawach w dmuchanym torze preszkód. Przyjechał również autobus mobilny „Rajtek”. Oczywiście był słodki poczęstunek, napoje oraz grill.