Dzień Ziemi 2016r.

Co roku na świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Został on zainicjowany z uwagi na pogarszający się stan naszego środowiska. Jest wiele organizacji, które działają w obronie naszej planety, ale nie możemy liczyć na to, że ktoś weźmie całą pracę na siebie . Każdy z nas powinien dbać o swoje najbliższe otoczenie i zwracać uwagę na swoje postępowanie, bo tylko w ten sposób zdołamy coś zmienić. Światowy Dzień Ziemi w różnych miejscach świata jest obchodzony inaczej, ale ma jeden wspólny cel. Uświadamiać ludzi o konieczności walki z zanieczyszczeniami. W naszej szkole przygotowania do tych obchodów zaczęły się już we wrześniu. Razem z IV i V klasą przeprowadziłam akcję sprzątania śmieci z najbliższego otoczenia szkoły. To na co natrafiliśmy bardzo mnie zaskoczyło. Byłam zszokowana postawą ludzi, którzy są w stanie wyrzucić te śmieci do rowu czy lasu. Aby zwiększyć świadomość ekologiczną moich uczniów w klasach od IV do VI przeprowadziłam blok lekcji o tematyce proekologicznej a następnie ogłosiłam konkurs na plakat i konkurs wiedzy. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas apelu z okazji Dnia Ziemi. W konkursie wiedzy I miejsce zajął Szymon Nytko z kl. VI, II – Sebastian Czerwiński z kl. VI a III - Jakub Moskwa z kl. IV. Konkurs na plakat wygrał Sebastian Czerwiński z kl. VI, II miejsce zajął Jakub Bieś z kl. VI a III – Julia Setlak również z kl. VI. Zwycięzcom konkursu składam serdeczne gratulacje i dziękuję uczniom szóstej klasy za wspaniały występ. Bardzo mnie cieszy, że uczniowie tak świetnie rozumieją potrzebę troski o nasze środowisko i swoją postawą inspirują innych do podjęcia tego wyzwania.

mgr Beata Prosowicz