Czwartek, 2020-04-09

Imieniny: Mai, Marcelego

Zabawa karnawałowa dla najmłodszych.

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich, przepełniony muzyką i zabawą. W tym czasie dzieci i uczniowie wyczekują na dzień niezwykły, na bal przebierańców – bal karnawałowy. Jest on atrakcją bardzo lubianą zarówno przez dzieci przedszkolne jak i młodszych uczniów naszej szkoły, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W tłusty czwartek, 20 lutego, w godzinach od 11.30 do 15.00 w naszej szkole odbył się wielki bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków i uczniów klas 1 – 3.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach szkolnych i przedszkolnych można było spotkać superbohaterów, wróżki, królewny, rycerzy, strażaków, policjantów. Nastrój  karnawałowy udzielił się również nauczycielkom, które wcieliły się w postacie Czerwonego Kapturka, tygryska, czarownicy.  Atrakcją tego dnia były zabawy i zajęcia muzyczne prowadzone przez animatorów z „Pracowni Jaszczur i przyjaciele”. Wszyscy bawili się znakomicie. Były “tańce – łamańce”, „pociąg”, przeciąganie liny, „stop muzyka”, „kaczuchy”  i ” Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!

Na zakończenie karnawałowych szaleństw dzieci mogły poczęstować się – frytkami i słodkim, tłustoczwartowym pączkiem.

Wspólnie spędzony czas na zabawie dał wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Kolorowe i fantazyjne kostiumy ubarwiły szarą szkolną rzeczywistość. Dzieci z zadowoleniem, pełne radości wracały do swoich domów.