Czwartek, 2019-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Dzień Edukacji Narodowej - ślubowanie pierwszoklasistów

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy święto Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwane Dniem Nauczyciela. Tak naprawdę, nie jest to tylko święto nauczycieli, ale też dyrekcji, pracowników obsługi, zatrudnionych w szkole oraz samych uczniów. Dziś w szczególny sposób, świętowali uczniowie klasy pierwszej, którzy przeżywali pasowanie na ucznia naszej szkoły. Było to dla nich bardzo duże przeżycie, jednak stres związany z tym dniem nie przeszkodził im w wykonaniu pięknego i wzruszającego występu. To była pierwsza i najważniejsza część dzisiejszych uroczystości. Drugą częścią dzisiejszego przedstawienia była parodia nauczycieli w wykonaniu uczniów klas starszych. Jak na parodie przystało, młodzi aktorzy ubawiło publikę do łez. Idealnie odegrali swoje role, wiernie oddając charaktery nauczycieli pracujących w naszej szkole. Pozwoliło to też na zobaczenie się zainteresowanym nauczycielom niejako z perspektywy ucznia i nakłoniło do refleksji. Dzień ten przeszedł już do historii, ale dla wszystkich był dużym przeżyciem wzbudzającym wachlarz emocji.