Czwartek, 2019-01-17

Imieniny: Antoniego, Henryki

Nasze doświadczenia kulinarne

Kontynuując tematykę jesienna w naszym przedszkolu, ten tydzień upłynął pod kątem doświadczeń kulinarnych. We wtorek, nasze dzieciaki miały możliwość z zamkniętymi oczami sprawdzić swoją wiedzę w zakresie smaków. Wszystkie nasze przedszkolaki, poradziły sobie śpiewająco w rozpoznaniu owoców i warzyw jesiennych. W środę kontynuując rozwijanie naszych kubków smakowych i propagując zdrowy styl życia, zrobiliśmy pełno wartościowy sok. Przy tej okazji utrwaliliśmy wiedze na temat obsługiwania się urządzeniami elektrycznymi, z zachowaniem szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się prądem. Natomiast w czwartek zabawiliśmy się w cukierników. Korzystając z urodzaju soczystych jabłuszek, wspólnymi siłami nauczyliśmy się krok po kroku robić przepyszną, aromatyczną szarlotkę, której zapach roznosił się po całym przedszkolu, a smak rozpływał się w małych buźkach. To był naprawdę pracowity tydzień, pełen wrażeń, ale jak na jesień przystało - bardzo owocny w nową wiedzę. Zdecydowanie jest to nasza ulubiona pora roku, dająca bardzo dużo możliwości na rozwijanie dziecięcych wyobraźni.