Zielona Szkoła - dzień 3

Trzeciego dnia...

wybraliśmy się na wycieczkę do Darłowa największego miasta powiatu sławieńskiego położonego  w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Po przybyciu do wspomnianego miasta przywitaliśmy się z Panem przewodnikiem, który oprowadził nas po mieście i opowiedział historię Darłowa. Pierwszym zabytkiem, który zobaczyliśmy był Zamek Książąt Pomorskich. Potem  udaliśmy się na rynek miasta, gdzie usytuowany jest m.in. Pomnik Rybaka. Następnie przeszliśmy do Kościoła Mariackiego, gdzie mogliśmy podziwiać piękno budowli wybudowanej w stylu gotyckim.  Kolejną atrakcją była wycieczka do Ustki. A tam niezapomniany rejs statkiem, z szantami w tle. Następnie spacer deptakiem.  Wieczorem rozpaliliśmy ognisko, któremu towarzyszyło wspólne śpiewanie piosenek i pieczenie kiełbasek.