Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę 26 kwietnia w Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – VI oraz oddziału przedszkolnego przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie klas I-VI  pod kierunkiem pani Anny Motyki i pani Moniki Bator zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Nasi aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Na zakończenie uczniowie zatańczyli poloneza, a także obejrzeli prezentację multimedialną.