Dzień Wielkiej Brytanii

29 lutego 2024r. W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy dzień brytyjski. Podtrzymując zapoczątkowaną w tym roku szkolnym tradycję poznania kultur europejskich. Tradycyjnie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubierają się w takie dni w kolory flagi danego kraju. A zatem każdy miał na sobie coś czerwonego, białego lub granatowego. W ramach tego dnia klasa V wraz z wychowawczynią panią Kasią Dziuban przygotowała dla całej społeczności krótkie spotkanie, na którym dowiedzieliśmy się wiele istotnych informacji oraz sporo ciekawostek o Wielkiej Brytanii. Na sali gimnastycznej zawisła flaga Wielkiej Brytanii. Odbyło się przedstawienie przygotowane przez dzieci z klasy V. Uczniowie prezentowali w nim najważniejsze informacje o Wielkiej Brytanii. Została przygotowana również prezentacja multimedialna. Jako podsumowanie zdobytej wiedzy, każda klasa otrzymała test konkursowy. Wszystkie klasy bardzo ładnie poradziły sobie z zadaniami. Konkurs wygrała jednak klasa I. W nagrodę otrzymała pyszne naleśniki z czekoladą. Pani Kasia Olszówka przygotowała różne konkurencje sportowe m.in. podrzucanie naleśnikami. Dzieci rywalizowały ze sobą, a przy tym świetnie się bawiły. Na podtrzymanie ducha Wielkiej Brytanii podczas rozgrywek rozbrzmiewała brytyjska muzyka. Na zakończenie mieliśmy możliwość spróbowania brytyjskich smakołyków. Była bawarka, chipsy oraz naleśniki. To był wspaniały dzień, który pomógł nam zwiększyć naszą świadomość europejską oraz poszerzyć naszą wiedzę o tym państwie.