Dzień Babci i Dziadzia

Dnia 19 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Kobierzynie, zgodnie z coroczną tradycją odbyło się uroczyste święto wszystkich Babć i Dziadków. Uczniowie mieli możliwość ten dzień spędzić z tymi, których miłość jest bezwarunkowa i bezgraniczna.
Występy rozpoczęły się z humorem, od występu tanecznego w wykonaniu babć, za które przebrały się nauczycielki. Po takiej zapowiedzi nastąpił crème de la crème dla każdej Babci i każdego Dziadzia, czyli występy ich ukochanych wnucząt. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z piosenkami i życzeniami dla Babci i Dziadzia. Następnie swoje umiejętności taneczne i muzyczne zaprezentowały dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia ruchowe prowadzone przez p. Katarzynę Chmurę oraz instrumentalne prowadzone przez p. Edytę Milewską. Po tym wszystkim dziadkowie mogli oglądnąć już ostatni raz w tym roku szkolnym występ jasełkowy, który uczniowie ćwiczyli i pieczołowicie doskonalili przez ostatnie niemalże dwa miesiące. Na tym etapie i przy takiej publiczności obyło się bez stresu, bo wszystkie występy wyszły doskonale. Dało się zauważyć tą niepisaną więź między uczniami a ich dziadkami.
Wśród wszystkich gości nie zabrakło gości specjalnych. Przedstawicieli gminy
w osobach Pana Radnego Gminy Lisia Góra – Ryszarda Witka, oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie – Magdaleny Siedlik, a także przedstawicieli seniorów parafii
w Łukowej – księdza proboszcza Czesława Górki oraz sióstr zakonnych.
Po części oficjalnej uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane podarunki swoim ukochanym Babciom i Dziadziom. Nastąpił też gorący poczęstunek żeby dodać atmosferze rodzinnego ciepła.
Ten dzień był doskonałą okazją do integracji seniorów i spędzenia przyjemnego czasu ze swoimi wnuczętami, które były tylko wstępem do spędzenia rodzinnego weekendu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nam dane spotkać się w tym samym bądź większym składzie.