Przedszkolaki z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lisiej Górze

6 października 2023 r. najmłodsze dzieci ze szkoły Podstawowej w Kobierzynie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Lisiej Górze. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci dowiedziały się zatem, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki, tak aby mogły służyć również innym dzieciom jak najdłużej. Spotkanie było wspaniała okazją do zaprezentowania maluchom księgozbioru, który gromadzony jest w bibliotece z myślą o najmłodszych czytelnikach. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze na koniec Panie z Biblioteki  wręczyły każdemu dziecku kolorowankę. Dziękujemy personelowi Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lisiej Górze za miłe spotkanie, które wprowadziło nasze dzieci w świat literatury.

Po skończonym spotkaniu w bibliotece dzieci odwiedziły Gminny plac zabaw na którym ćwiczyły sprawność motoryczną. Poprzez zabawy ruchowe na świeżym powietrzu rozwijały prawidłową koordynację ruchowa oraz wzmacniały układ mięśniowy. Plac zabaw dostarczył dzieciom świetnej zabawy, dużo uśmiechu i radości.