Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

Dnia 8 września 2023 roku nastąpiła 12 odsłona Narodowego Czytania, której przyświecała twórczość Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Z tej okazji klasy starsze, tj. 4-8 zebrały się na sali gimnastycznej by przez godzinę czytać powieść tej sławnej autorki. Ochotników nie brakowało i choć książka została napisana już jakiś czas temu, a niektóre wyrazy już nie funkcjonują w obecnej polszczyźnie czytanie przebiegało płynnie i w nastrojowej ciszy. Nie zapomnieliśmy o włączeniu klas młodszych do tego wydarzenia. Również one przez godzinę czytały książkę dostosowaną jednak do swojego wieku i możliwości. Nawet w tegoroczną akcję Narodowego Czytania włączył się oddział przedszkolny wraz z rodzicami. Chętni rodzice zjawili się u swoich dzieci, by przez godzinę,a może nawet i dłużej czytać na forum bajki wszystkim przedszkolakom. To był fajny dzień, który mamy zamiar przerodzić w tym roku w co miesięczną akcję - wspólnego godzinnego czytania.