Dzień Babci i Dziadka.

Dnia 20 stycznia w Szkole Podstawowej w Kobierzynie miał miejsce wyjątkowy dzień. Tego dnia bowiem świętowaliśmy Dzień Seniora, na który zostali zaproszeni przedstawiciele Gminy Lisia Góra, na czele z Panem Wójtem Arkadiuszem Mikułą, pan radny Ryszard Witek, ksiądz proboszcz parafii w Łukowej – Czesław Górka, siostry zakonne oraz szanowni
i najważniejsi tego dnia – babcie i dziadkowie naszych uczniów.

Całość występów została zainagurowana przepięknym występem skrzypcowym. Zaraz po nim głos zabrała pani dyrektor Anna Motyka, składając w imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły najlepsze życzenia dla przybyłych seniorów. Głos zabrali również Pan Wójt Arkadiusz Mikuła i pan radny Ryszard Witek. Wśród słów skierowanych do przybyłych nie zabrakło również życzeń: zdrowia, które w tych czasach jest tak cenne, nieustającego uśmiechu na twarzy, radości z życia i samych szczęśliwych chwil, które zapewne jeszcze przed przybyłymi seniorami.

Po części inauguracyjnej goście zostali zaproszeni do obejrzenia jasełek w wykonaniu uczniów klas: 4-6.  Jasełka, już od dekad opowiadają nam o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa, które miało miejsce ponad dwa tysiące lat temu w dalekim Betlejem, do którego nawiązywała również dekoracja, aby pomóc nam odnaleźć się w tamtych ramach czasowych. Ewangelia przekazuje wszystko wiernie, jako fakt historyczny, natomiast nasza opowieść została wzbogacona śpiewem, muzyką, tańcem wyrażając dzięki temu radość świąt Bożego Narodzenia.

Po zakończeniu Jasełek na scenę wyszli najmłodsi uczniowie naszej szkoły – przedszkolaki, aby piękną piosenką złożyć babciom i dziadziom najlepsze życzenia. Swój występ ukoronowali tańcem, którego uczyli się od dawna, więc z dumą zaprezentowali przed dziadkami swoje zdolności. Po nich na scenę wyszli uczniowie klasy 3, aby złożyć naszym seniorom wierszowane życzenia.

Całość występów została zwieńczona tańcem w wykonaniu uczniów klas starszych oraz uroczyście odśpiewanym „Sto lat”.

Ten dzień dziś już przeszedł do historii, ale na pewno będzie gościł jeszcze przez długi czas w naszych sercach, w sercach naszych gości - ciepłym wspomnieniem, które przywoływane maluje piękny, szeroki uśmiech na twarzy. Jeszcze raz życzymy wszystkim babciom i dziadziom, oraz wszystkim seniorom samych radosnych i pogodnych dni, w zdrowiu i dobrym samopoczuciu i również tego, abyśmy się za rok spotkali w takim samym, bądź większym składzie.