Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pt. „Moja ojczyzna, Moja Polska”. Do konkursu zgłosiło się
17 uczniów.

W konkursie bezkonkurencyjny okazał się Kacper Białas zajmując pierwsze miejsce i otrzymując tym samym wejściówkę do gminnego konkursu recytatorskiego. Drugie miejsce otrzymała Julia Szara, trzecie miejsce Gabriela Borowiec.

Mamy nadzieję, że dzięki temu konkursowi wszystkim stała się bliższa poezja poruszająca wątki patriotyczne, historyczne, wojenne, które nie rzadko opowiadają o sytuacjach tragicznych, jakie miały miejsce w naszym kraju przed laty. Możliwe, że dzięki temu konkursowi stały się też bardziej zrozumiałe polskie tradycje i wartości. Występ każdego artysty był przeplatany pieśniami o charakterze patriotycznym, w których śpiewie wszyscy brali czynny udział.

Jak w latach ubiegłych o godzinie 11:11 wszyscy uroczyście odśpiewali Hymn Polski w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.