Dzień Chłopaka

30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do kina. Takim miłym akcentem i trochę luźniejszą atmosferą chcieliśmy zaakcentować to święto i odróżnić ten dzień od pozostałych szkolnych dni.

Uczniowie klas 1-3 tego dnia oglądali film pt. „ KING mój przyjaciel lew”, zaś klas 4-8 „Wszyscy za jednego”. Oba te filmy diametralnie się od siebie różniły. Pierwszy opowiadał historię zagubionego małego lewka, którego przygarnęła pewna dziewczynka i chciała ze wszystkich sił pomóc mu dostać się do Afryki, gdzie było jego naturalne środowisko życia. Drugi natomiast przedstawiał historię pewnej rodziny, która chciała pomóc dwójce żydowskich dzieci podczas II wojny światowej przedostać się do neutralnej Szwecji, gdzie czekali na nich bliscy.

Dwa zaprezentowane tego dnia seanse trzymały do samego końca w napięciu, ale oba filmy na szczęście miały szczęśliwe zakończenie. Zadowoleni uczniowie wrócili bezpiecznie do szkoły, gwarnie rozmawiając w autokarze i dzieląc się między sobą spostrzeżeniami.